czwartek, 26 listopada 2015

Wydawało mi się, że takiego miesiąca jak październik nic nie przebije. Wydawało mi się, ot co! Listopad to prawdziwy koszmar. 

Ileż nienawiści tkwi w niektórych ludziach! Na szczęście są i tacy, którzy szukają pozytywów w świecie i widzą szklankę do połowy pełną. Proszę o więcej takich Osób! :)

Busko- Zdrój nawet w listopadzie może się podobać. :) Choć przypuszczam, że w obecnej sytuacji każde miejsce poza pracą oczarowałoby mnie niezależnie od tego, jakby wyglądało. ;)

Spacer alejkami urokliwego Parku Zdrojowego, możliwość oglądania ciekawej architektury i przede wszystkim SPOKÓJ- to prawdziwe atuty Buska. A i pensjonat przypadł nam do gustu. Dobrze jest choć przez 2 dni oderwać się od rzeczywistości! 

Jutro czeka mnie noc w szkole. Dzieci są podekscytowane, rodzice zadowoleni, a my trochę zdenerwowane. ;) 

Wciąż nie podjęłam decyzji dotyczącej udziału w konkursie. Termin zgłoszenia upływa w poniedziałek. Muszę to przemyśleć. 

niedziela, 01 listopada 2015

Wczoraj sporo czasu spędziłam w kuchni. Praca zawsze jest najlepszym antydepresantem! A przyczyn złego samopoczucia ostatnio coraz więcej. :/ Upiekłam więc (między innymi) babeczki marchewkowe, które uwielbiam. Ciasto po wymieszaniu ma obłędnie pomarańczowy kolor i kojarzy mi się z dynią. Pomyślałam, że i z tym warzywem muffinki byłyby pyszne. Muszę wypróbować. :)

Dziś tradycyjnie odwiedziliśmy okoliczne cmentarze, zapaliliśmy znicze, pomodliliśmy się za dusze zmarłych bliskich oraz porozmawialiśmy z tymi, którzy jeszcze żyją. Pogoda nas rozpieściła, więc spacer ten był prawdziwą przyjemnością. 

Ranek również należał do przyjemnych. Dwie godziny spędzone w towarzystwie Simony Kossak- w końcu przeczytałam książkę Anny Kamińskiej! Sporo czasu mi to zajęło, ale i historią przez nią opowiedzianą należy się delektować. Niezwyczajne życie, wspaniale napisana biografia. Polecam z czystym sumieniem! :)

Od jutra w planie lekcji przybędą mi dwie godziny (zegarowe). Znów będę świetlikiem. Ale tym razem tylko dwugodzinnym, bo takie mamy obłożenie w wybranych porach, że opiekunom potrzebne jest wsparcie. 

Na koniec: Zastanawia mnie, jak można zapytać niemal obcą osobę o sprawy intymne? Doprawdy, tupet niektórych ludzi jest zadziwiający!

piątek, 30 października 2015

Podczas studiów plastycznych zostałam zauroczona regionalnymi wzorami, ja, która zawsze ceniłam umiar. ;)

Najbardziej lubię motywy łowickie. Mam już kilka kartek, których używam jako zakładek, oraz kubek ceramiczny. Bardzo podobają mi się też torby filcowe z haftem typu folk, ale ich ceny są porażające! Może napiszę list do św. Mikołaja? ;)

Gdyby ktoś chciał kupić jakiekolwiek akcesoria sztuki ludowej, polecam stronę folkstar. Istnieje też profil na facebooku

czwartek, 29 października 2015

Coraz częściej myślę, że mój organizm dąży do autodestrukcji. Usilnie jednak próbuję go przekonać, że życie jest zbyt piękne, by tak po prostu z niego rezygnować. Dlatego właśnie po dzisiejszym badaniu poszłam do "Lajkonika", gdzie usiadłam przy stoliku, uprzednio zamówiwszy pyszne kakao, jeszcze smaczniejszą kanapkę z mozzarellą i pomidorem oraz słodziutką babeczkę marchewkową z pestkami dyni. Tak, to była prawdziwa rozpusta! :) Następnie odebrałam zamówione książki, o których przeczytaniu marzę od dłuższego czasu. 

O reszcie wydarzeń dzisiejszego dnia nie chce mi się myśleć. 

Dobrze, że jutro piątek. Może wreszcie zrobię kilka jesiennych zdjęć? Kolory za oknem są fantastyczne!

środa, 28 października 2015

Dziś, późnym popołudniem "pasowaliśmy" pierwszoklasistów. Pojechałam, choć nie musiałam, ale uznałam, że być powinnam, nie tylko dlatego że moi wychowankowie występowali. 

A przed chwilą wróciłam ze spotkania z moją klasą (kiedy się umawialiśmy, nie wiedziałam, że terminy się nałożą). Dzieciaki zadowolone, ja trochę zmęczona całym dniem, ale warto było, chociażby dla ich uśmiechu i słów podziękowań.

sobota, 24 października 2015

W drodze do Gdańska zatrzymaliśmy się w... Elblągu. :) Tak, tak, musieliśmy tam wrócić, by wejść na wieżę kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja. :) I tu muszę przyznać się do porażki- mój lęk wysokości nie pozwolił mi wejść na samą górę. J. na szczęście nie miał z tym problemu i zrobił zdjęcia z samego czubka na wszystkie strony Elbląga. :)

Po wypiciu świeżo wyciskanego soku w jednej z naszych ulubionych kafejek ruszyliśmy w dalszą drogę. 

Nim przybiliśmy do portu, Gdańskiem zwanego, odwiedziliśmy Krynicę Morską, gdzie najpierw (to oczywiste!) wspięliśmy się na latarnię, a później zamoczyliśmy stopy w morzu, którego woda była tak niesamowicie ciepła, że żałowaliśmy, iż nie mamy na sobie strojów kąpielowych (co prawda mieliśmy je w samochodzie, ale szkoda nam było czasu na przebieranie się). 

Krynica jest typowym wakacyjnym miastem, posiadającym mnóstwo sklepów i restauracji, a co za tym idzie- trudno tam o samotność. Tym bardziej w upalny letni dzień. Niezwykłe natomiast jest położenie tego miasta: z jednej strony wody Zatoki Gdańskiej, z drugiej- Zalewu Wiślanego. 

Po spacerze i obiedzie ruszyliśmy dalej. Po drodze natrafiliśmy na samochodową przeprawę promową. Krótka trasa, ale ile radości! 

Do Gdańska dotarliśmy późnym popołudniem. Nasz hostel znajdował się blisko Stoczni, której w zeszłym roku tyle się naszukaliśmy. Cóż. ;)

Szybko odświeżyliśmy się i ruszyliśmy w miasto. Właśnie trwał Jarmark Dominikański. Nasz trzeci, a mój czwarty. :) Tradycyjnie przespacerowaliśmy się pomiędzy kramami, aż dotarliśmy nad Motławę. 

Stamtąd ruszyliśmy do naszej ukochanej Pikawy. Mniam! :)

Po takiej uczcie MUSIELIŚMY nieco spalić wypite kalorie, więc... oczywiście poszliśmy na spacer. Wieczór był gorący, a Gdańsk jak zawsze piękny!

Powyżej archiwalne (już) zdjęcie, gdyż widziałam w TV, że diabelski młyn zniknął znad Motławy.

Ciekawe, czy w przyszłym roku też pojedziemy do Gdańska? :)

piątek, 23 października 2015

Od kilkunastu dni, kiedy tylko przychodzi mi ochota na czytanie, sięgam po książkę Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak

Zamówiłam Bagienną niezapominajkę. 

Wysłuchałam rozmowy Simony Kossak ze słuchaczami Radia Białystok z 2002 roku oraz kilku gawęd z cyklu Dlaczego w trawie piszczy?

Zobaczyłam wywiad z Joanną Kossak, córką Glorii. 

Zastanawiam się, dlaczego jeszcze nie widziałam Kossakówki. Czytałam, że po kilkunastu latach sporów sądowych w lipcu zaczął się remont dworku i w tym tygodniu zakończono przewidziane na ten rok prace. Jestem ciekawa, co z tego wyniknie? Niezależnie jednak od późniejszego przeznaczenia Jerzówki, cieszę się, że w końcu zaczęto jej remont.

Każdy ma jakiegoś bzika! :)

środa, 14 października 2015

Zaczynam żałować, że zapłaciłam za dzisiejszy obiad. Najchętniej po spotkaniu z wychowankami i akademii wróciłabym do domu. 

Wczoraj przez kilka godzin walczyłam z dziennikiem, a właściwie jednym działaniem, które zostało wykonane poza mną i trzeba było je odkręcić. Na szczęście opanowałam sytuację. Chyba. ;)

A miałam sprawdzać zeszyty uczniów. Dobrze, że chociaż kartkówki oceniłam. 

Mam ochotę wejść pod koc i nie wychodzić z domu aż do wiosny. 

Uczniom i Nauczycielom życzę wszystkiego najlepszego z okazji DEN!

poniedziałek, 12 października 2015

Pada śnieg. Z deszczem, oczywiście. I jest przeraźliwie zimno. Koniec pięknej jesieni.

07:39, aspazja1981
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 250