środa, 04 maja 2016

Henryk Sienkiewicz, gdyby nadal żył, obchodziłby jutro 170 rocznicę urodzin. W związku z tym "na szybko" wymyśliłam sposób uczczenia tego dnia- będzie wystawa książek, broszura na temat życia i twórczości pisarza, czytanie na przerwie 2 krótkich utworów oraz konkurs plastyczny. 

...

Na koniec dzisiejszych lekcji udało mi się stworzyć gazetkę- wystawę uczniowskich zakładek do książek. Jeszcze muszę wybrać laureatów, bo w weekend (z niezależnych ode mnie przyczyn) nie zdołałam tego zrobić. 

...

Znów codziennie odwiedzam nieodległy szpital, a co za tym idzie- stres zjada mnie od środka. Dodatkowo: nasz wyjazd nad morze pod koniec miesiąca stoi pod znakiem zapytania. Wiadomo, są sprawy ważne i ważniejsze, ale i tak żal.

...

Staram się nie myśleć o własnym niedomaganiu. I tylko pracowe koleżanki straszą mnie konsekwencjami. Byle do wakacji!

poniedziałek, 02 maja 2016

Będziesz zbierać kwiaty,

Będziesz się uśmiechać,

Będziesz liczyć gwiazdy,

Będziesz na mnie czekać. 

(...)

Będę z tobą tańczyć,

Bajki opowiadać,

Słońce z pomarańczy

W twoje dłonie składać.


M. Grechuta

niedziela, 01 maja 2016

Właśnie oglądam swojego wujka w TV. :) Dziwne uczucie. ;)

piątek, 29 kwietnia 2016

Od godziny tworzony wpis zniknął w otchłani niebytu. Może to i dobrze. 

Ranek jest zawsze lepszy od wieczoru. Podobno. 

23:51, aspazja1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 kwietnia 2016

Jutro muszę złożyć w kolejnych szkołach kolejne prace konkursowe. Ponadto jutro kończy się też konkurs, który ja sama zorganizowałam. W weekend więc będę musiała wyłonić najpiękniejsze prace spośród trzydziestu trzech zakładek do książek! Póki co- tyle prac dotarło. Nie wszystkie są piękne, ale niektóre to prawdziwe dzieła sztuki. Będę miała twardy orzech do zgryzienia!

Powoli docierają też do mnie kolejne prace na kolejne konkursy! Wraz z końcem roku szkolnego mam tu prawdziwy wysyp plastycznych zmagań! 

W najbliższych dniach muszę też zgłosić czworo uczniów na konkurs wiedzy, którego termin nałożył się z planowaną wycieczką- na szczęście udało mi się ją przełożyć! 

Pocieszam się, że do wakacji zostało już tylko 37 dni (bez weekendów, świąt, itp.)! Jakoś to będzie. ;)

wtorek, 26 kwietnia 2016

Kolejny wolny wtorek. :) Pierwszaki zapomną o plastyce, bo i w przyszłym tygodniu się nie spotkamy. Będzie problem z realizacją materiału i choć to nie moja wina leży mi to na sercu. Co nie znaczy, iż nie cieszę się z wolnego dnia. ;)

Wyspałam się od niepamiętnych czasów! I to największy plus tego dnia. Poza tym byłam wymienić opony. Kiedy mechanik zajmował się moim autem, grzałam swoje stare kości, siedząc na ławce w słońcu i delektując się otrzymaną wczoraj książką- wywiadem ze zmarłym niedawno ks. Kaczkowskim. Rzeczywiście, zgodnie z opiniami różnych osób, tekst czyta się bardzo dobrze.

Ponadto umyłam samochód, odwiedziłam bibliotekę, z której przyniosłam kolejne powieści, a za chwilę pojadę z teściową do lekarza. Po powrocie będę musiała jeszcze sprawdzić zeszyty, ale nie mam ich zbyt wiele (nie wszyscy uczniowie oddali w pierwszym terminie), więc pewnie zostanie mi trochę czasu na czytanie. :)

Miłego dnia! :)

sobota, 23 kwietnia 2016

Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a także 400. rocznica śmierci W. Szekspira. 

Właśnie wybieram się uczcić ten dzień. Z książką pod kocyk. :))

22:11, aspazja1981
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 kwietnia 2016

Największą frajdę podczas zajęć koła fotograficznego sprawia mi obserwacja dzieciaków, które z tak ogromnym zaangażowaniem i jeszcze większą radością robią zdjęcia, że aż wzruszają! :)

Dziś wreszcie wyruszyliśmy na wielką wyprawę w poszukiwaniu wiosny. Cała ekspedycja zajęła nam 45 minut, podczas których przeszliśmy aż... kilkadziesiąt kroków! ;) Wystarczyła łąka z kwitnącymi mniszkami oraz kilka ubranych na biało drzew owocowych- i to był wymarzony plener! :) 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 258