środa, 26 października 2016

Choć czwartki mam długie i w piątki różnie to bywa, jednak gdy mija środa, czuję, że to już koniec tygodnia. :)

18:37, aspazja1981
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 25 października 2016

Na podwórku znów mamy dywan kolorowych liści. Pięknie to wygląda nawet w strugach deszczu. 

Nie chce mi się myśleć o pracy. Nie dość, że jutro mój "ulubiony" dzień, to jeszcze z dzisiejszego spotkania wróciłam wyprowadzona z równowagi. Prawdą jest, że dwakroć do tej samej rzeki nie powinno się wchodzić, bo to zwykle źle się kończy. Cóż, widocznie jestem nienormalna. I jeszcze wszyscy wokół powtarzają, żebym się nie przejmowała. Tak, jasne. Niech już będzie 11 listopada!

Wciąż nie mam ochoty na czytanie, a czas mija, mija i mija...

Chciałabym jutro wrócić z pracy o normalnej porze i zwyczajnie poleniuchować. 

niedziela, 23 października 2016

Trzy tygodnie do wyjazdu. Jest na co czekać. :) W tym czasie dobrze by było przypomnieć sobie historię rodziny Borejków. ;) 

...

Wczoraj urodził się synek chrześniaka mojego J. Teściowa zatem została prababcią. 

...

Wśród moich uczennic jest dziewczynka cierpiąca na bardzo ciężką chorobę. Przydadzą się więc jakieś ciepłe myśli wysyłane w eter oraz modlitwa. 

...

Wreszcie mamy piękną jesień. Żałuję, że dziś tak późno poszliśmy na spacer. Słońca było już bowiem niewiele. 

...

Pora zabrać się za dyniowe przetwory. Największa z naszych zbiorów waży 17 kilogramów! :)

Zdjęcie niezbyt udane. Postaram się w najbliższym czasie wykonać ładniejsze.

...

A tak wyglądały zaproszenia, które ostatnio wykonałam:

 

...

Kolorowa jesień już od jakiegoś czasu gości w mojej szkole. Dekorowanie okien i drzwi zajęło mi kilkanaście dni, ale chyba warto było :)

...

Kolejny intensywny tydzień przede mną. Z konferencją i wywiadówką. 

piątek, 21 października 2016

Niby dziś nieco lżej, ale i tak pracowicie. Dobrze, że jutro piątek, choć wizja weekendu cieszyłaby mnie bardziej, gdybym w sobotę nie musiała iść na urodzinową imprezę, a tak to cieszę się tylko umiarkowanie. ;) 

J. wraca jutro z delegacji. On się szkolił, a ja padam ze zmęczenia. ;) 

W nagrodę za wytężoną pracę kupiłam sobie kardigan, sweterek z wisiorkiem w komplecie, kurtkę przeciwdeszczową (stara odmówiła współpracy podczas zeszłorocznej wycieczki w góry) oraz kolczyki. :) Te ostatnie właśnie testuję na obecność niklu. Podobno go nie zawierają. Hmm, obym jutro lub pojutrze nie obudziła się z wysypką. 

Od tygodnia nie przeczytałam nawet linijki w jakiejkolwiek książce poza lekturami i podręcznikami do plastyki. ;) Mam powieściowstręt. Za to ciągnie mnie do ludzi. Wszyscy jednak zabiegani. Ja też. 

W planach dwa wyjazdy, w tym jeden dłuższy, ale na razie "sza", żeby nie zapeszyć, oraz szkolenie w nieodległym mieście. Odczuwam niedosyt nowych miejsc, ciekawych ludzi, mądrych słów. Stąd te plany. Czy uda się je zrealizować? 

środa, 19 października 2016

Pierwsze tegoroczne wydanie gazetki, kartkówki z 3 klas, kilkadziesiąt prac plastycznych, zadania domowe, 20 zaproszeń, lekcje, szkolenie- tyle za mną, a to dopiero 3 dni tego tygodnia. 

Sukces- dziś położę się przed 24.00. ;)

Po czternastym października miało być spokojnie. Tia. Marzenie ściętej głowy. ;)

Kolejny dzień z rzędu kładę się spać po 24.00, a oczy wypadają mi z oczodołów. Z listy rzeczy do zrobienia co prawda usunęłam znów kilka punktów, ale co z tego, skoro dopisałam tyleż samo?

Środa. Mój ulubiony dzień tygodnia. ;) 

środa, 12 października 2016

Burza loków i odświeżony kolor włosów- tylko tyle i aż tyle. :)

poniedziałek, 10 października 2016

Lekcje, szkolenie, fryzjer, sprawdzanie prac uczniów- moje plany na jutro. 

Przeczytałam lekturę. Zajęło mi to aż dwa wieczory. Inne książki leżą porzucone. Jakoś żadna nie pociąga mnie na tyle, by po nią sięgnąć. Może po DEN to się zmieni? 

Musiałam prosić o prolongatę. W pogoni za świetlikami jednak chcę przeczytać. Miesiąc zbyt szybko przeciekł mi między palcami. 

Tak, tak, Aspazji się nudzi. Chyba. ;) Wykonała więc dziś kolejne elementy dekoracji (tym razem do gimnazjum). Powyżej jeden z nich. 

Liście i drzewa już śnią mi się po nocach. A to jeszcze nie koniec. Do czwartku chyba oszaleję. Dekoracje w 2 szkołach to jednak zdecydowanie zbyt wiele. Cieszę się, że choć B. mi pomaga. 

A jednak lubię to robić. :)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 267