środa, 01 lipca 2015

Korzystam z ładnej aury i doprowadzam ogród do normalnego stanu. Na gorsze- pogodowo- dni zostawiam sobie porządki w domu. 

Wczoraj na chwilę oderwałam się od sekatora i innych ogrodniczych narzędzi, aby spotkać się z A. Dobrze jest porozmawiać z kimś, kto prawdziwie darzy sympatią, niezmienną od lat. :-) 

Jutro jadę do szkoły dotrzymać towarzystwa Szefowej. Powiedzmy. ;-) Czeka nas kilka godzin pracy, ale wolę teraz niż w sierpniu. 

Powoli przyzwyczajam się do wakacyjnego trybu i zapominam o... wielu sprawach. Jak mówi klasyk- trwaj piękna chwilo!

sobota, 27 czerwca 2015

Ten rok szkolny jeszcze bardziej pogłębił nieporozumienia w kadrze, ale dla mnie okazał się łaskawszy, ponieważ udało mi się utrzymać koleżeńskie stosunki ze wszystkimi. Jednak nie wszyscy zasługują na moje zaufanie. Może kolejny rok przyniesie następne zmiany, ale póki co cieszę się, że E., I. i S. są mi bliscy. :)

piątek, 26 czerwca 2015

Żyję. Choć po minionych dniach wydaje mi się to niemożliwe. 

Na szczęście słońce za oknem przypomina, że już za chwilę wakacje. Jeszcze tylko założę sukienkę, pożegnam swoich wychowanków, dopnę sprawę dziennika elektronicznego, spotkam się z dwiema koleżankami oraz... uprzątnę wszystkie dokumenty i inne papiery zalegające po kątach domu! 

Był to niezwykle pracowity rok. Trudny, ale i budujący. Cieszę się, że sobie poradziłam, choć pewne sprawy mogłam rozwiązać inaczej, lepiej. Wykorzystam te doświadczenia w nowym roku. 

Ale najpierw odpocznę. Uporządkuję dom i ogród, przeczytam kilka książek, posłucham dobrej muzyki i może gdzieś wyjadę. Ot, wakacje. :)

wtorek, 23 czerwca 2015

Zaczynam widzieć światełko w tunelu i tylko mam nadzieję, że to nie pociąg. ;)

Zrobiłam sobie przerwę. Musiałam. 

Słucham optymistycznych piosenek i oglądam zdjęcia z minionych wakacji. I staram się nie myśleć o pracowych problemach. Co nie znaczy, że w ogóle nie myślę o szkole.

Jutro powinnam uporać się z ostatkiem dokumentacji. Na czwartek zaś Szefowa zaplanowała mi wydruk arkuszy ocen. Ponadto czeka mnie jeszcze akademia uczniów klas szóstych i zakończenie roku. No i oczywiście konferencja plenarna, a podczas niej ostatni protokół. 

Do końca roku szkolnego zostały trzy dni. :-) Niesamowite!

wtorek, 16 czerwca 2015

Prawdziwie zaczynam mieć dość tego klimatu zazdrości i mówienia źle o kimś za jego plecami. Łatwo szeptać po kątach lub rzucać na prawo i lewo kąśliwe uwagi, a cywilnej odwagi brak, by pójść i powiedzieć tej osobie, co się o niej myśli.

środa, 10 czerwca 2015

Skończyłam obydwie prezentacje. Prezi się sprawdziło. :)

Nastroje w pracy coraz gorsze. Obawiam się afery, która raczej nie oczyści atmosfery. Nie wiem, jak temu zapobiec i czy w ogóle próbować. 

Zastanawia mnie fenomen czaru, jaki potrafi roztoczyć pewna osoba i zjednać sobie niemal wszystkich wokół. I to wszystko po to, by zniszczyć kogoś innego. 

Jestem zmęczona wysłuchiwaniem utyskiwań obydwu stron. Najgorsze, że nie wiem, co motywuje ich do zwierzeń. 

Zaczynam bać się dźwięku telefonu. 

Byle do wakacji!

wtorek, 09 czerwca 2015

W niedzielę na zakończenie długiego weekendu pojechaliśmy do Moszny. Tamtejszy zamek i przylegający do niego park odwiedziliśmy nie pierwszy raz, ale lubimy to miejsce i chętnie tam wracamy. Tym razem zabraliśmy ze sobą mojego brata, który rzadko rusza się dalej od domu niż na wyciągnięcie ręki.

Przy okazji postanowiliśmy też nieco bliżej przyjrzeć się Górom Opawskim i Głuchołazom.

Pogoda dopisała, widoki również. :)

To był naprawdę przyjemny weekend. Następny zapowiada się pracowicie. 

poniedziałek, 08 czerwca 2015

Miło usłyszeć, że ktoś jest zadowolony z mojej pracy- rodzice jednej z dwu klas, w której uczę polskiego, bardzo mnie dziś podnieśli na duchu. Do tego matka uczennicy innej klasy przyszła podziękować za ocenę wyższą niż to sugerowała średnia (u nas z przedmiotów artystycznych jest to dopuszczalne). Miło, że to doceniła, choć dziewczynka nie otrzymała oceny za piękne oczy, ale za całoroczną wytężoną pracę. :)

Nie mogę uwierzyć, że za kilkanaście dni skończy się nie tylko ten rok szkolny, ale i 9 rok mojej pracy zawodowej. 

piątek, 05 czerwca 2015

Wczoraj leniwie. Dziś powinno być pracowicie. Wszak równowaga w przyrodzie- rzecz święta! :)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 244