wtorek, 13 marca 2018

Wczoraj, późnym wieczorem, kiedy wreszcie ukończyłam prezentację, wzięłam kijki i poszłam na spacer. W ciągu 45 minut przeszłam 3,5 km. Niewiele, ale w którymś momencie zaczął padać deszcz i nie było sensu moknąć. Leń wszystko potrafi sobie wytłumaczyć, prawda? ;)

Ten tydzień znów bardzo pracowity. Czekają mnie bowiem dwa konkursy, w tym jeden organizowany przeze mnie i to całodzienny, a także Dzień Otwarty. O dziwo, nie czuję jakiegoś szczególnego zmęczenia. Może to efekt zbliżającej się wiosny? I tylko wciąż nie mogę przekonać się do książek. :/

Aż trudno uwierzyć, że za nami 27 tygodni roku szkolnego, a przed już tylko 14. 

niedziela, 11 marca 2018

Już w poprzednią niedzielę pogoda nas rozpieszczała, zabraliśmy więc psiaki na ponad pięciokilometrowy spacer. Nie wiem, kto był bardziej szczęśliwy: Lady i Roksi czy my? ;)

Kolejne pięć kilometrów przeszliśmy w piątek, choć po czwartkowych wygibasach szkolnych kręgosłup upominał się o swoje. Nie dałam się mu jednak! ;)

Wczorajszy dzień natomiast spędziliśmy pracowicie: J. rozpoczął sezon sekatorowego cięcia, ja- wiosennych porządków i zdrowego odżywiania. ;) 

Wieczorem kilka godzin poświęciłam na stworzenie prezentacji multimedialnej, którą muszę jutro skończyć. Dzisiaj uznałam, że niedziela to czas wolny nie tylko od handlu. ;) Tym bardziej, że pogoda znów była prawdziwie wiosenna, niemal letnia. Pojechaliśmy więc na wycieczkę. :) Odwiedziliśmy Bobolice, Mirów i Złoty Stok. Wspaniałe słońce, piękne widoki, dobre jedzenie. Czego chcieć więcej? :)) Wiem- wolnego czasu! ;) 

Prezent dla mamy ukończyłam na czas. Fotoksiążka bardzo jej się podobała. :)

W pracy tzw. Sajgon. Nie wiadomo w co ręce włożyć. Powtarzam sobie, że jeszcze tylko ten tydzień i będzie lepiej. Oby, bo z czytaniem krucho. Praca skutecznie zniechęca mnie do słowa pisanego. Taki czas. 

poniedziałek, 05 marca 2018

Znalazłam kolejną serię książek o ważnych osobistościach, która została napisana z myślą o młodym czytelniku. Cykl Wielcy i sławni napisano prostym i dość oszczędnym językiem oraz opatrzono go dużą ilością ilustracji. Dzieciom może się podobać, co sprawdziłam na książce, pt. Kim był Leonardo da Vinci? Moi czwartoklasiści byli zachwyceni. :) Przeglądali ją z lusterkiem w ręce. ;))

W samochodzie od środy słucham Zanim zasnę. Książka w swej konwencji przypomina mi film Pamiętaj o niedzieli, ale jest to jednak inna historia. Wciąga od pierwszego zdania. Zastanawiam się, kto oszukuje główną bohaterkę: jej mąż czy lekarz? Bo tego, że któryś z nich to robi, jestem (prawie) pewna. ;) Po wysłuchaniu książki sięgnę po film, który powstał na jej podstawie. Podobno niezbyt udany, ale chętnie sama się o tym przekonam. ;)

środa, 28 lutego 2018

Pasja życia wysłuchana do końca. Zajęło mi to ponad 16 godzin, czyli... ponad dwa miesiące. :))

Muszę przyznać, że ta zbeletryzowana biografia Vincenta van Gogha to fascynująca i wzruszająca książka. Muszę sięgnąć po inne dzieła I. Stone'a. :)

wtorek, 27 lutego 2018

Kończę Pasję życia. Według papierowej wersji książki zostało mi już tylko dwadzieścia stron. Historia van Gogha jest bardzo ciekawa, ale czasami zachowanie Vincenta tak bardzo mnie złości, że mam ochotę wyłączyć odtwarzacz CD. ;) Życie z nim nie należało do łatwych. Jemu samemu też musiało być bardzo trudno. A jednak uwielbiam jego obrazy. Są one wyrazem tak wielu emocji, które buzowały w malarzu. Szkoda, że jego życie tak się potoczyło, że nie mógł zobaczyć, jak bardzo cenione są jego dzieła. 

Nadal nie mogę przełamać swojej czytelniczej niechęci. W sobotę jednak sięgnęłam po książkę Nazywam się... Vincent van Gogh. Jest to część serii, która pojawiła się w nowym kanonie lektur szkolnych. W każdej książce, należącej do cyklu, o życiu i twórczości danej osoby opowiada sam twórca. Napisane są bardzo przystępnym językiem i okraszone mnóstwem ilustracji, więc to taka lektura dla niewymagających młodych czytelników. Czytaniem uczniowie się nie zmęczą, a jest szansa, że coś na temat twórcy i epoki zostanie w głowie. ;)

To była dziewiąta książka, którą przeczytałam w tym roku. Pozycji na mojej liście dość sporo, ale ilość stron jest zatrważająco niska. 

niedziela, 18 lutego 2018

Najpierw przeziębienie, potem smog- ciągle coś przeszkadzało mi w spacerach. Tydzień więc minął w domowych pieleszach, choć oczywiście do pracy chodziłam, a tam dużo się działo. W nadchodzącym tygodniu w tym względzie ma być jeszcze lepiej. ;)

Na fb zapisałam się do kolejnych grup, między innymi do jednej o górach. Dużo więc w tym tygodniu "spacerowałam", głównie po Babiej, ale nie tylko. ;))) Widoki zimowych gór na zdjęciach zapierają dech w piersiach, więc cóż dopiero musi czuć się na żywo? :)

Na rogu łóżka leżą już cztery książki i żadnej nie chce mi się czytać. Obawiam się więc, że wcześniej spadną mi na głowę, niż z własnej woli po nie sięgnę. ;) 

W Internecie znalazłam przecenioną książkę, którą oczywiście od razu zamówiłam. Dotarła do mnie w piątek. Piękne wydanie. Pewnie sięgnę po nie, gdy tylko minie mi ta czytelnicza niechęć. 

Trwa olimpiada. W wolnej chwili śledzę więc relacje. Wczoraj na przykład przez prawie cztery godziny oglądałam zmagania solistów łyżwiarstwa figurowego, którzy prezentowali się w programie dowolnym. Od czasu do czasu zerkałam też na zmagania naszych skoczków, choć akurat gotowałam obiad i piekłam muffinki. Nie uchroniło mnie to jednak przed uronieniem łez wzruszenia po zwycięstwie Kamila Stocha. ;)

Zaczęłam tworzyć fotoksiążkę dla mamy. Może zdążę się z tym uporać do jej urodzin.

Trudno uwierzyć, że ledwie tydzień temu były jeszcze ferie. Mam wrażenie, że od naszego wyjazdu minęło już baaaardzo wiele czasu. 

środa, 14 lutego 2018

Chyba nie mam czym się chwalić, ale skoro obiecałam sobie, że napiszę na blogu choć krótką notkę na temat każdej przeczytanej w tym roku książki, więc i o tej muszę wspomnieć.

Właśnie skończyłam książkę Jak się masz, Cukierku? Waldemara Cichonia. Sięgnęłam po nią z powodu konkursu plastycznego, do którego zgłosiłam dziewczynkę z mojej szkoły. Lubię wiedzieć, o czym są książki, które muszą przeczytać moi uczniowie. :)

Cukierka można polubić. Tym bardziej, że o jego przygodach autor pisze tak lekko i z takim humorem, że wcale nie dziwi mnie fakt, iż dzieci uwielbiają jego książki. 

niedziela, 11 lutego 2018

Garść pierników, szczypta miłości to całkiem zgrabna historia miłosna, ale... No właśnie, czegoś mi tu zabrakło, ewentualnie czegoś było za dużo. Sama nie wiem. ;) Na pewno drażniła mnie główna bohaterka, która była bardziej niezdecydowana niż ja, a myślałam, że to niemożliwe. ;))) No i jeszcze ten jej wybuchowy charakter objawiający się w najmniej spodziewanym momencie i faceci, którzy niemal stadami tracili dla niej głowę. ;) 

Wróciłam więc do Atramentowego Świata. Obszerność drugiej części serii C. Funke nieco mnie jednak przytłacza. Wolę cieńsze pozycje. ;)

sobota, 10 lutego 2018

Zmobilizowałam się i dziś. Przeszłam 5 km w niecałą godzinę. Przez cały czas starałam się trzymać niezmienne tempo. Szybsze niż wczoraj. Obym nie straciła zapału. :)

Wróciłam do czytania książki N. Sońskiej. Garść pierników, szczypta miłości niby ciekawa i lekka, ale jakoś nie mam do niej serca. Czytam więc w porywach po kilka stron i odkładam do następnego razu. Może do końca lutego uda mi się ją skończyć. 

Od kilku dni chodzą za mną dwie chętki: zimowa wędrówka po górach i zakupy w galerii handlowej zakończone seansem filmowym. Co do pierwszej może uda się ją zrealizować w następny weekend? A na zakupy chyba wybiorę się w poniedziałek po pracy, żeby miło zacząć tydzień. :) 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 287